Επέστρεψε στις επιτυχίες ο Πλατανιάς

Στα τρίποντα επέστρεψε ο Πλατανιάς το Σάββατο (29/2), επικρατώντας εκτός έδρας της Κέρκυρας με 2-0 για τη 19η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας 2.

Ύστερα από τρεις σερί ήττες η ομάδα του Γιάννη Τάτση χαμογέλασε και πάλι, για να φτάσει τους 23 βαθμούς και να πιάσει στην 9η θέση τη Δόξα Δράμας, με τους Φαίακες από την πλευρά τους να παραμένουν στο μηδέν.

Ο Σάαντο ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ στο 10ο λεπτό με κεφαλιά, για να αγγίξουν την ισοφάριση οι γηπεδούχοι στο 35′, όταν ο Λεπενιώτης με σουτ σημάδεψε το δοκάρι.

Τελικά, ο Κωστίκος «κλείδωσε» το τρίποντο, διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα στο 55′ με ψηλοκρεμαστό σουτ, ενώ στις καθυστερήσεις του ματς ο Λουκίνας βρέθηκε στο τετ α τετ με τον Παγκράτη, αλλά έστειλε άουτ την μπάλα, για να χαθεί η ευκαιρία για το 0-3.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Πάνος με βοηθούς από τον ίδιο Σύνδεσμο τους Λιόντο και Θανασιά.

Κίτρινες: 83′ Λεπενιώτης.

ΚΕΡΚΥΡΑ (Κώστας Χριστοφοράκης): Παγκράτης, Βλάχος, Παναγιωτίδης, Γκίτσης, Ζερβόπουλος, Γεωργακόπουλος, Πέδρο Ραφαέλ, Μίσκου, Σπίντζος, Ντε Βίντερ, Λεπενιώτης (63′ Καρακώστας).

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ (Γιάννης Τάτσης): Πενταράκης, Κωστίκος, Τσαμούρης, Σάαντο, Κόρτσταμ, Κατσαρός, Έισντεν (65′ Σμυρλάκης), Οικονόμου, Παπαδόπουλος, Γιούσης, Λουκίνας.